Tajemnice – terapii naturalnych

Stres, skrywanie emocji, przepracowanie, to — według medycyny chińskiej — przyczyny wie-lu chorób. Źródło złego samopoczucia tkwi w zaburzeniu równowagi przepływu energii chi w ludzkim organizmie. jak twierdzili starożytni Chińczycy, taki styl życia może zniszczyć tę równowagę. Tak twierdzą również inne wielkie filozofie wschodu. XXI wiek — to czas, kiedy niezdrowy tryb życia, złe odżywianie i brak ruchu nie są akceptowanym elementem codzienności. Zdrowe zasady życia, stosowane w parze z uprawianiem sportu, dbaniem o to, co jemy i jaki tryb życia prowadzimy, stają się dominującą filozofią życia. Następuje stopniowy odwrót od eksploatowania sit witalnych w pogoni za karierą i zyskiem, robiąc miejsce na powrót do natury i wartości reprezentujących zdrowy tryb życia. Zaczynamy odkrywać, że zdrowie to klucz do wspaniałego realizowania się w życiu.

Uwaga zostaje zwrócona na inne metody wspierania procesów poprawy jakości i przedłużenia naszego życia, takie jak medycyna naturalna i odnowa biologiczna.

Medycyna akademicka patrzy coraz łaskawszym okiem na medycynę naturalną, która otwiera się na potrzeby człowieka. Coraz więcej mówi się o wpływie stresu, napięć nerwowych, niehigienicznym trybie życia, pracy ponad miarę, braku snu, braku czasu na kontakty z rodziną i na relaks, o nieregularnym i niewłaściwym odżywianiu i ich wpływie na efekty pracy. Coraz uważniej słucha się tych, którzy o tym mówią.

Mówi się o załamaniu zdrowia, o problemach związanych z otyłością i popadaniem w depresję. Mówi się o tym, że człowiek chciałby móc się wyłączyć, zwolnić, a nie potrafi, i że zmniejsza to jego efektywność działania i powoduje konflikty. Jak podkreślają Chińczycy, na zachowanie zdrowia wpływa nie tylko odpowiednia dieta, ale również pozytywny stan emocjonalny. Dla Chińczyków bardzo ważne jest to, aby człowiekowi nieustannie towarzyszyły w życiu uśmiech i radość. Jeżeli gryzie nas jakiś problem, porozmawiajmy z kimś o tym. Nie skrywajmy złości, dajmy jej upust — chociażby rzucając czymś o podłogę. Przepracowanie i stres, przez lata ukrywane od-czucia, takie jak strach, gniew, agresja, złość, odgrywają — według medycyny chińskiej — kluczową rolę w powstawaniu schorzeń. W dzisiejszej cywilizacji ludzie niestety niezbyt często potrafią przyznać się do skrywanych negatywnych emocji. Ich kumulowanie wpływa niekorzystnie na stan naszego zdrowia, dlatego psychoterapia, akupunktura, chińskie ziołolecznictwo, a czasem szczera rozmowa z terapeutą mogą odegrać nie-ocenioną rolę w doprowadzeniu organizmu, a przede wszystkim sfery emocji, do pożądanej równowagi. Istnieją terapie oparte na tysiącletnich tradycjach i wiedzy medycyny Wschodu, które zalecają oczyszczanie organizmu, zdrowe odżywianie, dbanie o ciało i psychikę oraz zapewnienie prawidłowego przepływu energii.
Aby spełnić oczekiwania osób zainteresowanych kompleksowym systemem dbania o własne zdrowie, stworzyliśmy miejsce dla tych, którzy pragną skorzystać z alternatywnych metod terapeutycznych, w celu uzyskania lepszego funkcjonowania organizmu, poprawy kondycji fizycznej i przedłużenia życia. Świat naturoterapii to różnorodne sposoby dbałości o zdrowie, profilaktyka i leczenie. TREA Centrum Medycyny Naturalnej i Odnowy Biologicznej oferuje kompleksowy system dbania o własne zdrowie. Wszelkie terapie koncentrują się na trosce o właściwą kondycję całego ciała poprzez zapewnienie niezakłóconego przebiegu energii życiowej wspomagającej procesy witalne. TREA to miejsce, które przyciąga swoją ciepłą atmosferą, troską o człowieka, eleganckim wystrojem i profesjonalizmem terapeutów. Od niemal czterech lat działalności TREA oferuje ciągle poszerzany, różnorodny wachlarz propozycji. Nasze Centrum pole-ca tradycyjne i nowoczesne metody naturalnej medycyny, terapie relaksacyjne i metody kształtowania sylwetki. Oto niektóre z nich:

• Akupunktura — „Cuda chińskiej medycyny” Akupunktura pozwala na zwiększenie witalności organizmu, jego odporności, zdolności do koncentracji i regeneracji sił oraz daje doskonałe rezultaty wspomagające leczenie wielu innych dolegliwości, sprawdza się także w walce z bólem i uzależnieniami np. uzależnieniem od nikotyny. Nasze kuracje antynikotynowe są skuteczne i ułatwiają proces pozbywania się nałogu. Kuracje i zabiegi przeprowadza lek. med. MANDAL MANDAHAI, specjalistka tradycyjnej medycyny chińskiej z ogromną wiedzą i doświadczeniem.

• Chiropraktyka — „Ratunek dla kręgosłupa” Jeżeli myślisz że ból związany z nieodwracalnymi wydawałoby się zmianami kręgosłupa będzie Ci już zawsze towarzyszyć – Twoją szansą na nową jakość życia może być terapia manualna kręgosłupa, mówi WOJCIECH WALCZAK, terapeuta który zajmuje się od lat dolegliwościami kręgosłupa, stawów biodrowych i wadami postawy. Jest dyplomowanym bioenergoterapeutą. Terapię manualną kręgosłupa poznawał pod okiem wybitnego chirurga i ortopedy — dr Anatola Jurczenki.

• Bioinformoterapia (Biorezonans) — „Usuwa przyczyny, a nie walczy ze skutkiem” Nowoczesna metoda z wykorzystaniem technik informatycznych, którą posługuje się ukraiński fizjoterapeuta IGOR OGORODNIK, nosi nazwę Bioinformoterapii, lub Informoterapii. Umieszczone na ciele pacjenta czujniki przekazują informacje o obecności nośników infekcji takich jak, pasożyty, grzyby, bakterie, wirusy, czy też stany chorobowe prowadzące do powstawania kamieni nerkowych, ukrytych alergii, komórek rakowych albo na przykład zablokowania kręgosłupa i stawów. Metoda ta jest skuteczna także w usuwaniu tych dolegliwości. Terapeuta: Igor Ogorodnik, jest absolwentem Wydziału Zdrowia i Kultury Fizycznej Międzynarodowego Uniwersytetu na Ukrainie oraz wydziału Elektropunktury, Diagnostyki i Informoterapii Instytutu Medycznego Ukraińskiej Asocjacji Medycyny Ludowej w Kijowie.
Przedstawione pokrótce dziedziny są jednymi z wybranych z szerokiego wachlarza proponowanych przez nas usług, pozwalających na poprawę i zachowanie zdrowia. Dążenie do zachowania zdrowia istniało i istnieć będzie w każdym społeczeństwie i w każdych czasach. Jest ono czymś właściwym i naturalnym. Cieszymy się że TREA pozwala na realizację tego dążenia.